Hakkımda

İstanbul doğumlu Serkan Mesut Halili, “Kanun” enstrümanının günümüz temsilcilerindendir.

1996 yılında girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitim Bölümünde ortaokul, lise ve üniversite eğitimini 2008 yılında tamamlayan Halili, 2013 yılında yüksek lisansını, 2018 yılında da sanatta yeterlik çalışmasını Haliç Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsünde tamamlamıştır.
Eğitimi süresince çeşitli mekânlarda, ünlü salonlarda ve festivallerde farklı orkestralar ve sanatçılarla konserler vermeye başladı. André Rieu, Kudsi Erguner, Fazıl Say, Burhan Öcal, Ara Dinkjian, Onnik Dinkjian, Renaud Garcia-Fons, Zülfü Livaneli, Pera Ensemble, EnsembleVariances, Hezarfen Ensemble, L’arte Del Mondo, Trickster Orchestra, Young Euro Classic, Edinburgh Festival, Heidelberger Frühling, Sydney Opera House, Metropolitan Müzesi, Miho Müzesi, Konzerthaus Berlin, Münchner Philharmoniker, Radio France birlikte çalıştığı sanatçılar, festivaller, salonlardan bazılarıdır.

Halili, Türk makam müziğinin yanı sıra, enstrümanını çağdaş ve klasik batı müziği, ladino, rembetiko dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere alışılmadık bir tarzda da genişletmiştir.

Halen İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitimi Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.